Tippek
Az esemény napja – nyitófogadás:
- Hozz rengeteg névjegykártyát!
- Találkozz a lehető legtöbb emberrel a megnyitón!
- Tudd miért jöttél és mit vársz! Van egy ötleted és szeretnéd itt tovább gondolni, kidolgozni? Csapatot szeretnél toborozni? Szükséged van szoftverfejlesztőre? Designerre? Vagy társulnál egy remek ötlethez és csapathoz?
- Légy kreatív. Ha rájössz, hogy az ötleted hasonló egy másik ötlethez, társulj be oda!
Miután a csapatod alakult:
- Jelöljetek ki egy csapatvezetőt és egy projekt menedzsert!
- Nevezd meg a csapatot és a projektet!
- Gyűjtsd össze a csapattagok nevét, e-mailjeit és telefonszámait, és osszátok meg ezeket egymással
- Hozzatok létre egy megosztott mappát az összes anyaghoz, amely szükséges a munka során (pl. Google Drive, Dropbox)
- Világosan határozzátok meg a megoldani kívánt problémát. Minél egyszerűbb, annál jobb. Ne feledjétek, csak a hétvége van arra, hogy az ötletet kidolgozzátok!
- Nézzétek át újra a Global Legal Hackathon bírálati szempontjait!
- Határozzátok meg a hétvégén elérendő célokat. Pontosítsátok mit fogtok bemutatni a bíráknak az utolsó napon! (Példák: működő prototípus, szimulált prototípus, drótvázas formok, prezentáció stb.) Az időgazdálkodás kritikus és a végeredmény elérése érdekében meg kell tervezni az egyes lépéseket. Ne felejtsétek el, hogy a csapatok ritkán rendelkeznek a “tökéletes” projekthez szükséges kompetenciákkal. Mindenki hozza ki a legtöbbet abból, ami a rendelkezésre áll. Fogadd el a kompromisszumokat, ha azt az ötlet, a kreativitás vagy az innováció megkívánja!
- Tervezzetek a projektbe visszacsatolást a leendő felhasználók, a célcsoport oldaláról. Erre lehetőség van:
- e-mailben,
- személyes interjúk keretében,
- telefonon,
- videón (és rögzítse a videót),
- a közösségi médián keresztül.
Ne legyetek félénkek! A hackathon egyik legfontosabb összetevője az ötlet validálása (és annak bizonyítása).
- Ne fókuszáljatok túl sokáig az üzleti modellre vagy a pénzügyi előrejelzésekre. Ha nagyon muszáj, akkor csak alapozzatok. Sokkal fontosabb valamit létrehozni, építeni, igazodni a piaci igényekhez, majd ezt lenyűgözően bemutatni.
- Ha észreveszed, hogy a csapat a projekt néhány aspektusával elakad, akkor ez egy értékes visszajelzés lehet a többiek számára. Jelezd ha valamit egyszerűsíteni lenne érdemes.
- Csak öt perced van, hogy bemutasd a projektet a bírálat során, akkor is, ha ez alatt az idő alatt nem jutsz a végére. Öt perc a végső bemutatóhoz nem sok idő. Próbáld el a bemutatót, úgy, hogy az férjen bele négy vagy négy és fél percbe. Tapasztalataink szerint a legtöbb előadó nem érzékeli, hogy több idő telt el, mint ami rendelkezésre áll! (Különösen igaz ez a jogi területen dolgozó szakemberekre!)